1996 yılında Gemak Gıda End. Ltd Şti şirketi ile çalışma hayatına başlayan şirket kurucumuz 1999-2004 yılları arasında Viessmann A.Ş’de Satış Mühendisliği olarak çalışmasının ardından 2004-2019 yıllarında 15 yıl Bölge Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Sektörde edindiği bilgi ve tecrübeyi değerlendirmek üzere 02/01/2019 tarihinde Pro Mekanik ticari ismi ile kuruldu.

Pro Mekanik firmasının temel faaliyet alanı anahtar teslimi mekanik tesisat taahhütüdür. Etik mühendislik değerlerini temel ilke edinmiştir. Müşteri taleplerinin olduğu her yerde, ihtiyacı belirleyip en verimli ve en ekonomik şekilde karşılayacak fikirleri geliştirmek ve bu fikirlerin hayata geçirilmesini uygun şekilde sağlamaktır. Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek, çevreye duyarlı sistemler tasarlamak ana görevimizdir.

KALİTE VE ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Eğitimli ve deneyimli personelimizle, mevcut kaynakları etkin ve verimli kullanarak, servis faaliyetlerinde yeni ürünler geliştirmek bina, fabrika havaalanı ve inşaat projelerinde soğutma ve iklimlendirme faaliyetlerimizde müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini süresinde karşılayarak, memnuniyetlerini sağlamak. Stratejik Plan ile TS EN ISO 9001 ve TS EN ISO 14001 Yönetim Sistemlerimizi uygulanabilir tüm şartlar ile, güncel yasal mevzuat çerçevesinde, ürün ve hizmetlerimizi sürekli geliştirmek ve etkinliğini artırmaktır.

PROMEKANİK, doğal kaynak kullanımına dikkat eden ve atıklarını ayıran, yasal mevzuat ve gerekliliklere uyan, çevre amaç ve hedeflerini belirleyen, çevre boyutlarını ve etkilerini kapsam dahilinde oluşturan, ürünlerinin kullanıldıktan sonraki çevre etkilerini de kontrol eden, sürekli gelişen ve çevreye duyarlı bir firmadır.